Iluzjon uratował życie zaginionemu mężczyźnie
Iluzjon uratował życie zaginionemu mężczyźnie

wróć... Iluzjon uratował życie zaginionemu mężczyźnie

Gdyby nie pomoc psa policyjnego w poszukiwaniach mężczyzny w Opocznie mogłoby dojść do tragedii. Poszukiwany wymagał pomocy medycznej. Pies służbowy uratował mu życie.

fot. KPP w Opocznie

Do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, 17 listopada 2021 roku o godz. 13.00, zgłosiła się kobieta i poinformowała mundurowych o zaginięciu jej męża. 37-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Mniszków, kilka godzin wcześniej, wzburzony wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną.
Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Wiedzieli, że 37-latek może wymagać pomocy. Zaangażowano w nie przewodnika z tropiącym psem służbowym i jak się okazało to właśnie obecność Iluzjona była kluczowa dla szczęśliwego finału sprawy. Przewodnik po przygotowaniu psa do tropienia przystąpił do pracy. Iluzjon zapoznał się z zapachem pozostawionym przez zaginionego i szybko podjął trop. Pies skupiony na tropieniu skierował policjantów w kierunku drogi krajowej nr 12. Kilometr dalej Iluzjon poprowadził przewodnika na kolejny dukt leśny. Po przejściu około 100-metrów, drogą wskazaną przez Iluzjona, policjanci w krzakach zauważyli zaginionego. Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną. Ponieważ logiczny kontakt z 37-latkiem był utrudniony na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy skierowali mężczyznę pod opiekę lekarzy specjalistów.

 

Gdyby nie policyjny pies, dotarcie do 37-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu. Dzięki nieocenionej pomocy Iluzjona mężczyzna został odnaleziony i otrzymał pomoc.
Po zakończonej pracy, Iluzjon w nagrodę za dobrze pełnioną służbę otrzymał ulubiony przysmak.

(BKJ/KPP Opoczno)