Ogi odnalazł nożownika z Siedlec
Ogi odnalazł nożownika z Siedlec

wróć... Ogi odnalazł nożownika z Siedlec

Pracujący w siedleckiej Komendzie Policji Owczarek Niemiecki o imieniu Ogi doprowadził policjantów do podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 30-latka. Mężczyzna ranił nożem mieszkańca Siedlec.

 

Podczas długiego majowego weekendu w godzinach wieczornych powiadomiono dyżurnego siedleckiej komendy o rannym mężczyźnie, leżącym na ulicy. Przybyli na miejsce policjanci udzielili ofierze pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia.


fot. Mazowiecka KWP


Ponieważ poszkodowany miał rany, wskazujące na to, że padł ofiara nożownika, na miejsce skierowano asp. Mariusza Misiaka z psem służbowym.
- Owczarek Niemiecki Ogi podjął trop i po przejściu kilkudziesięciu metrów, pomiędzy blokami mieszkalnymi doprowadził do leżącego na ziemi noża ze śladami krwi – opisuje nadkom. Agnieszka Świerczewska - Następnie czworonożny funkcjonariusz skierował się do budynków mieszkalnych i doprowadził do drzwi jednej z klatek schodowych. Tam policjanci natychmiast podjęli stosowne czynności i w jednym z mieszkań zatrzymali 30-latka, który, jak się okazało, był sprawcą napaści.

Prawdopodobnie podczas ucieczki nożownik złamał nogę, dlatego funkcjonariusze również do niego wezwali pomoc medyczną. Najbliższe 3 miesiące na pewno spędzi w areszcie, ponieważ usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara przynajmniej 8 lat pozbawienia wolności. Bez pomocy psa tropiącego, ustalenie miejsca pobytu podejrzanego i jego ujęcie, mogłoby być niemożliwe.

(BKJ)