Pies zatrzymał pijanego kierowcę
Pies zatrzymał pijanego kierowcę

wróć... Pies zatrzymał pijanego kierowcę

Pies policyjny Huba wytropił 47-letniego sprawcę kolizji w Konstancinie - Jeziornej. Mężczyzna uciekał, ponieważ był pijany. Bez psa pościg mógłby się nie udać. Sprawca ukrywał się w zaroślach.

 

W Konstancinie - Jeziornie doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierowca Opla nie wyhamował i uderzył w tył samochodu jadącego przed nim. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy policji okazało się, że sprawca zbiegł.
(zdjęcie ilustracyjne)

Do działań włączono przewodnika z psem patrolowo - interwencyjnym o imieniu Huba. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia owczarek odnalazł ukrywającego się w zaroślach mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi uciekiniera. Zatrzymany przyznał, że prowadził auto, nie zatrzymał go odpowiednio wcześnie, uderzył w inny samochód, a uciekał, ponieważ był pijany. To zresztą wyczuli funkcjonariusze i Huba. Od sprawcy była bowiem wyczuwalna woń mocnego trunku. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Huba fot. KPP Piaseczno

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy fot. KPP Piaseczno

Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Grozi mu odpowiedzialność karna, zarówno za spowodowanie kolizji, jak i za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Po raz kolejny nos policyjnego psa wyczuł procenty w oddechu uciekiniera i zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę.

(BKJ)

Czytaj także
Psy w Czarnym Jastrzębiu

Przez tydzień policyjne i wojskowe zespoły z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Austrii i USA brały udział w międzynarodowych warsztatach K9. Przewodnicy razem ze swoimi psami przeznaczonymi do działań bojowych ćwiczyli różne warianty działań operacyjnych przy wykorzystaniu wielozadaniowego policyjnego śmigłowca S-70i Black Hawk. Ćwiczenia, zorganizowane przez policyjnych kontrterrorystów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” odbywały się w Centrum Szkoleniowym European Security Academy koło Poznania.

Ciekawostki
BKJ
2022-10-11
Pies Ninja odnalazł pijanego kierowcę

Policyjny owczarek o imieniu Ninja odnalazł sprawcę kolizji, który ukrywał się w zaroślach na jednym z krakowskich osiedli. Kierowca był nietrzeźwy. Ninja poprowadził swojego przewodnika w głąb lasu po tym jak powąchał dywanik samochodowy spod fotela, na którym siedział poszukiwany.

Ciekawostki
BKJ
2022-08-09
Aisza przechodzi na emeryturę

Pamiątkowy medal, kość, liczne psie zabawki i smakołyki – to prezenty, jakie otrzymała 11-letnia Aisza, Owczarek Belgijski, z okazji zakończenia służby. Prezenty wręczyła podinsp. Aneta Giżyńska - Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Oficjalne wycofanie psa Aisza (imię służbowe: Gena rasy Owczarek Belgijski o specjalności do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych) planowane jest na 30 czerwca 2022 roku.

Ciekawostki
BKJ
2022-06-23
Psy na granicy

Na co dzień słyszy się i czyta głównie o bohaterskich wyczynach i profesjonalizmie psów policyjnych. Ostatnio zrobiło się głośno także o czterech owczarkach z policji, które służą na granicy polsko – białoruskiej. Nie należy jednak zapominać, że nie tylko w czasie kryzysu migracyjnego, granic strzegą także psy służbowe Straży Granicznej.

Ciekawostki
BKJ
2021-12-08
Nosework – sport dla każdego psa

Nosework to dyscyplina sportu kynologicznego wywodząca się ze szkolenia psów policyjnych. Psy startujące w noseworku nie tropią jednak poszukiwanego ani nie wyszukują narkotyków. Rywalizują w poszukiwaniu próbek zapachowych w kilku klasach i kategoriach. Zawody mają swój regulamin.

Ciekawostki
BKJ
2021-12-02
Iluzjon uratował życie zaginionemu mężczyźnie

Gdyby nie pomoc psa policyjnego w poszukiwaniach mężczyzny w Opocznie mogłoby dojść do tragedii. Poszukiwany wymagał pomocy medycznej. Pies służbowy uratował mu życie.

Ciekawostki
BKJ
2021-11-18