Dzień I - Siberian Husky i Border Collie
Dzień I - Siberian Husky i Border Collie

wróć... Dzień I - Siberian Husky i Border Collie

Siberian Husky w grupie psów pracujących oraz Border Collie w grupie psów pasterskich otrzymały nominacje do występu w Best in Show podczas Crufts 2022. Najlepszym psem w rasie Polski Owczarek Nizinny okazał się pies importowany do Wielkiej Brytanii z Polski.

W grupie psów pracujących najlepszy okazał się przedstawiciel rasy Siberian Husky SIBERIADRIFT KEEP THE LOVE FOR ZIMAVOLK będący własnością pani Hughes. W grupie psów pasterskich wygrała suka, który na Crufts przybył aż z Węgier - ETCHED IN SAND BY THE LAKE, sprawiając niemały ból głowy swojej właścicielce Timei Solyom, która planowała powrót na Węgry, ale w Birmingham będzie musiała zostać do niedzielnej konkurencji finałowej. W grupie psów pasterskich jest oczywiście polski akcent - jedyna nasza rodzima rasa, uznawana przez Brytyjski Kennel Club czyli Polski Owczarek Nizinny. Najlepszy w rasie okazał się pies importowany do Wielkiej Brytanii z Polski RABARBAR ASTARTE GOLD.

Czwartek to także dzień Flyballa. W tej efektownej konkurencji doszło do przełomowych w historii Crufts wydarzeń. Po raz pierwszy wystąpiła drużyna spoza Wielkiej Brytanii. To belgijski zespół Roadrunners Beep Beep. Belgowie zaliczyli wejście smoka. Dwukrotnie podczas ćwierćfinałów pobili rekord Crufts. Obecnie wynosi on 15.10 sek.

(BKJ)