“Poradnik dla właściciela psa” - premiera książki o tym, jak świadomie opiekować się najlepszym przyjacielem człowieka.
“Poradnik dla właściciela psa” - premiera książki o tym, jak świadomie opiekować się najlepszym przyjacielem człowieka.

wróć... “Poradnik dla właściciela psa” - premiera książki o tym, jak świadomie opiekować się najlepszym przyjacielem człowieka.

Od 15 lipca na rynku jest już dostępna książka “Poradnik dla właściciela psa”, autorstwa lek. wet. spec. chorób psów i kotów, Mikołaja Kołuckiego. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, stanowi przystępne kompendium aktualnej, eksperckiej wiedzy dla właścicieli i hodowców na każdym etapie rozwoju czworonoga. Poradnik może stanowić element wyprawki dla szczenięcia, ale również pomóc podnieść jakość życia starszego psa.

Artykuł promocyjny, nie jest artykułem sponsorowanym

Lektura książki “Poradnik dla właściciela psa” umożliwia zaznajomienie się z kluczowymi kwestiami związanymi z opieką i wychowaniem pupila. Zawarte w niej porady i rekomendacje są zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycyny weterynaryjnej. Z książki dowiedzieć się można m.in. jak socjalizować psa, wybierać mu pożywienie czy też jakie aktywności sportowe są dla niego odpowiednie. Ponadto autor porusza w niej takie tematy, jak szczepienia, choroby, sterylizacja czy czipowanie oraz rozstrzyga prawdy i mity o zabezpieczeniach przeciw kleszczom oraz pasożytom.

 

- Zakup szczeniaka to poważna decyzja i warto odpowiednio przygotować się do jego stałej obecności w domu – mówi lek. wet. Mikołaj Kołucki - W moim gabinecie regularnie spotykam się z opiekunami młodych psów i zdaję sobie sprawę, że czas przewidziany na takie wizyty często jest zbyt krótki, aby przekazać wszystkie informacje dotyczące potrzeb czworonoga. Dlatego też w mojej najnowszej książce przekrojowo omówiłem wiele kwestii związanych z opieką, wychowaniem i żywieniem psa. Polecam ją jako dodatek do wyprawki dla szczeniaka, ale sądzę, że będzie wartościowym źródłem aktualnej wiedzy również dla osób, które już jakiś czas żyją z pupilem pod jednym dachem i chciałyby podnieść jakość jego życia – dodaje autor książki “Poradnik dla właściciela psa”.

Celem, jaki mu przyświecał, była chęć uświadomienia i edukacji posiadaczy psów tak, by zmniejszyć częstotliwość popełniania błędów w wychowaniu, żywieniu czy opiece nad nimi. Jego zamysłem było to, by książka stanowiła podręczne źródło sprawdzonej i fachowej wiedzy w przypadku wystąpienia niespodziewanych problemów. Poradnik ma również za zadanie ułatwienie właścicielom szczeniąt wejście w nową rolę.

Mam nadzieję, że dzięki lekturze mojej książki mniej psów będzie porzucanych, oddawanych do schronisk czy z powrotem do hodowli. Ponadto wierzę w to, że czworonogi będą mniej chorowały, a co za tym idzie, nie będą narażone na cierpienie, któremu – dzięki profilaktyce lub prawidłowej pielęgnacji – można zapobiec. Liczę również na to, że mój poradnik pomoże właścicielom i hodowcom wyeliminować część zaburzeń behawioralnych spowodowanych błędami wychowawczymi - dodaje autor.

Patronem medialnym „Poradnika dla właściciela psa” jest Łączy Nas Pies. Książka jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce. Lek. wet. Mikołaj Kołucki towarzyszył uczestnikom dwóch wystaw psów rasowych w Szreniawie, które odbywały się w dniu premiery książki. Każdy kto był w sobotę (15.07) w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie mógł nabyć książkę z dedykacją i autografem autora.

Lek. wet. Mikołaj Kołucki – od roku 2015 absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, od 2019 specjalista chorób psów i kotów. Praktyk, od wielu lat lekarz pierwszego kontaktu. Syn Dariusza Kołuckiego, hodowcy rasy Gończego Polskiego z kilkudziesięcioletnim stażem. Prywatnie właściciel dwóch psów – Akcji i Puzona – również rasy gończy polski.

(BKJ)