Międzynarodowa Wystawa i atrakcje dla dzieci w Wodzieradach już w czerwcu
Międzynarodowa Wystawa i atrakcje dla dzieci w Wodzieradach już w czerwcu

wróć... Międzynarodowa Wystawa i atrakcje dla dzieci w Wodzieradach już w czerwcu

Kennel Club zapowiedział organizację Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych i Dnia Dziecka w Wodzieradach w województwie łódzkim. Wydarzenie to zaplanowano na 5 czerwca. Wystawa połączona z Dniem Dziecka organizowana jest po raz pierwszy od 2019 roku. Przez 2 lata nie odbywała się ze względu na pandemię.

Wystawy połączone z Dniem Dziecka stały się znakiem firmowym Kennel Clubu. Wiele osób przez ostatnie lata z rozrzewnieniem wspominało wydarzenia organizowane w Nowym Adamowie, w gminie Aleksandrów Łódzki. Ostatnio ze względu na pandemię ich nie było.
- W tym roku wracamy – mówi Prezes Zarządu Kennel Clubu Marta Czech – ale w innej lokalizacji. To także centralna Polska, zaledwie 20 kilometrów różnicy, a zatem ta sama okolica. Zmieni się miejsce, ale nie zmieni się charakter święta i to, że będą atrakcje dla dzieci.
W 2019 roku podczas wystawy połączonej z Dniem Dziecka szczególną oprawę miała konkurencja Młodego Prezentera.
- Ta konkurencja to moje oczko w głowie – dodaje Marta Czech – zawsze zależało mi na tym, aby na naszych wystawach dzieci bawiły się dobrze i wracały do domów z uśmiechem na ustach. Ponadto podczas wyboru najlepszych młodych prezenterów dzieci uczą się prezentowania psa w ringu, a to sprawia, że chętniej uczestniczą w wystawach w przyszłości. To co wyróżnia tę konkurencję to nagrody, każdy uczestnik je dostaje, więc wszystkie dzieci mają miłe wspomnienia.

Czerwcowe wystawy Kennel Clubu są pełne atrakcji dla dzieci fot. Tomasz Żmuda

Podczas ostatniej wystawy połączonej z Dniem Dziecka w 2019 roku psy oceniały trzy panie: międzynarodowi sędziowie kynologiczni Janet Duke, Pamela Hunter i Roksana Bartoszek. W tym roku obsada będzie męska. W Wodzieradach zobaczymy przy pracy Franka Borga, Edwina Micallefa i Frankiego Borga (to tylko zbieżność imion i nazwisk, panowie nie są spokrewnieni) z Malty.
- Sędziowie ci oceniają w systemie brytyjskiego Kennel Clubu – wyjaśnia Marta Czech – bardzo zależy nam na tym aby na naszych wystawach pracowali właśnie tacy eksperci, ponieważ od nich najwięcej nauczą się nasi asystenci kynologiczni i, mam nadzieję, przyszli sędziowie.

Edwin Micallef (z lewej) będzie oceniał psy w Wodzieradach, obok Raymond Galea

Warto podkreślić, że zgodnie z polityką Kennel Clubu, który stara się wypromować dorobek polskiej kynologii, na wystawę w Wodzieradach psy ras polskich będą przyjmowane nieodpłatnie.
- Bezpłatny jest także udział w konkursie Młodego Prezentera – informuje Marta Czech – dla każdego uczestnika z psem zgłoszonym do wystawy. No i oczywiście odwiedzający także wejdą na teren wystawy bezpłatnie.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. W wystawie może brać udział każdy pies, który ma dokument pochodzenia uznawany przez OSPR Kennel Club.

(BKJ)