Owczarek Niemiecki i Cocker Spaniel najlepsze w Double Show
Owczarek Niemiecki i Cocker Spaniel najlepsze w Double Show

wróć... Owczarek Niemiecki i Cocker Spaniel najlepsze w Double Show


Double Show w Rudnie czyli dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych był okazją do zdobycia dla swoich psów dwóch ocen od dwóch różnych sędziów. Taka forma wystawy była emocjonująca, ponieważ dwa razy odbywał się Best in Show.

- Zastanawialiśmy się jak nam to wyjdzie pod względem organizacyjnym – mówi w rozmowie z naszą redakcją prezes OSPR Kennel Club Marta Czech – Jednak, jak się okazało, pierwszy Double Show udał się.

W I Wystawie zwyciężył Owczarek niemiecki długowłosy, a w II Cocker Spaniel Angielski.
Zorganizowano także Konkurs Młodego Prezentera, który wygrała Wiktoria Mroczek z Shih-Tzu.

- Robimy wszystko aby nasze wystawy były atrakcyjne – kontynuuje Marta Czech – Atrakcyjne są wtedy kiedy wszystko odbywa się na uczciwych zasadach. Uczymy się od najlepszych. Frank Borg współpracuje z nami już czwarty rok. W 2020 nie udało się w wielu aspektach poprawić, ponieważ pandemia nie pozwoliła na organizację wystaw, w ubiegłym roku była tylko jedna. W tym roku odbyły się łącznie trzy wystawy (planowane są jeszcze dwie – przyp. red.), z których wyciągnęliśmy już wnioski i po konsultacjach z sędzią Borgiem mogę powiedzieć, że będziemy dostosowywać nasz regulamin wystaw, aby był zbliżony do systemu brytyjskiego.

Rudno okazało się bardzo gościnne, dlatego prezes Zarządu KC planuje wpisać tę miejscowość także do przyszłorocznego kalendarza wystaw: - LKS Młodość Rudno, Pani Sołtys i lokalna społeczność zrobili wszystko, żeby ta wystawa była świetna, pomógł nam też współorganizator Anarex Klub Psów Rasowych. Myślę, że za rok będzie podobnie.

W październiku planowany jest kolejny Duble Show, tym razem w Parczewie, na Lubelszczyźnie.
- Wiem od uczestników wystawy na Śląsku, że na Lubelszczyznę też się sporo osób wybiera – informuje Marta Czech – Tam czeka nas Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych o Puchar Burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego i Krajowa Wystawa – wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Kennel Clubu.

(BKJ)
fot. ŁNP