Wodzierady zapoczątkowały kalendarz wystawowy Kennel Clubu – czekają nas kolejne wystawy
Wodzierady zapoczątkowały kalendarz wystawowy Kennel Clubu – czekają nas kolejne wystawy

wróć... Wodzierady zapoczątkowały kalendarz wystawowy Kennel Clubu – czekają nas kolejne wystawy

Alba Kłapouchy – Cocker Spaniel Angielski, będący własnością Pana Wojciecha Ambroszczyka z Anarex KPR wygrał Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Wodzieradach. To dopiero początek tego co czeka nas w tym roku.

Wystawa w Wodzieradach była połączona z Dniem Dziecka. Na mieszkańców i uczestników czekało zatem mnóstwo atrakcji, głównie dla najmłodszych. W Konkursie Młodego Prezentera wystartowało ok. 40 najmłodszych uczestników, a najlepsza okazała się Latifa Borowicz z Pudlem. 
- Nie spodziewałam się, że wystawa psów rasowych tak pięknie wygląda – mówiła ze sceny Wójt Gminy Wodzierady Renata Szafrańska – Mam nadzieję, że kolejne jubileusze Kennel Clubu także będą obchodzone tu, w Wodzieradach, a Klubowi życzę wszystkiego najlepszego.

Życzenia Kennel Clubowi z okazji 10-lecia złożył także Komendant Główny Straży dla Zwierząt w Polsce Mateusz Janda, a w ręce Prezesa Zarządu Marty Czech powędrowało wielkie serce – podziękowanie za dotychczasową współpracę. Kennel Club także podziękował za wszystko co Straż dla Zwierząt robi dla klubu i hodowców – współpraca między tymi organizacjami trwa już od kilku lat i wiele wskazuje na to, że będzie trwała jeszcze długo, taki wniosek można było wysnuć po deklaracjach złożonych przez liderów obu tych organizacji.

Z okazji 10-lecia Zarząd Kennel Clubu ustanowił specjalną odznakę, którą otrzymał Frank Borg, międzynarodowy sędzia kynologiczny z Malty. Jest on od 3 lat zaangażowany w pomoc i wsparcie merytoryczne OSPR KC. Frank Borg, a także trzech pozostałych sędziów, pracujących wg systemu brytyjskiego Kennel Clubu, oceniał psy rasowe podczas wystawy w Wodzieradach. W jej organizację włączyła się Maltese National Canine Federation, współpracująca z OSPR KC.

- To była pierwsza tegoroczna wystawa psów rasowych w naszym klubie – mówi Prezes Zarządu KC Marta Czech – powrót po okresie pandemii nie jest łatwy, ponieważ jeszcze wczesną wiosną nie byliśmy pewni tego czy będzie można organizować wystawy bez ograniczeń sanitarnych. Teraz widzimy, że wróciła ta atmosfera, którą znamy sprzed lockdownów. 
Marta Czech zapowiada także kolejne cztery wystawy w tym roku. - Każdy klub kynologiczny, który chce się rozwijać, musi organizować wystawy psów rasowych aby hodowcy mieli okazję do czerpania wiedzy na temat posiadanych psów. Dlatego planujemy w tym roku jeszcze dwie niedziele z 4 wystawami. Nasi członkowie i przedstawiciele innych klubów otrzymają zatem jeszcze możliwość do zdobycia czterech ocen od czterech różnych sędziów kynologicznych. Już w najbliższych dniach nasz harmonogram zostanie uzupełniony. Oficjalnie już wiadomo, że odbędą się we wrześniu.

Ranking Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Wodzieradach

Młody Prezenter:

Grupa Młodsza

Latifa Borowicz – nagroda główna

Grupa Starsza

Viktoria Krzak

Klasa Baby/Szczeniąt:

1. CHOKOREKTO KOI NO YOKAN OKAMI – INU wł. Milena Żmuda
2. JULIETTE PSIAKI Z POLNEJ wł. Urszula Gorzałczyńska
3. HAVANA SABARIS wł. Aleksandra Dziewiór

Klasa Młodzieży:

1. BYAKUYA KUCHIKI OKAMI – INU wł. Milena Żmuda
2. LION SFORA ŚNIEŻNY PUCH SAMOYEDY wł. Monika Kubiak – Olszak

3. BIRMA NANA CANIS MUNDI wł. Jagoda Nowicka

Best in Show:

1. ALBA KŁAPOUCHY wł. Wojciech Ambroszczyk
2. CORTEZ ROB-KRUAN wł. Anna Szubka – Haag
3. SIMON YANKEEBULL wł. Patrycja Żurawska

 

(BKJ)

fot: Tomasz Żmuda i ŁNP