Patron, mały saper z Ukrainy
Patron, mały saper z Ukrainy

wróć... Patron, mały saper z Ukrainy

Jack Russell Terrier o imieniu Patron pomaga w wykrywaniu min w ogarniętej wojną Ukrainie – podała Państwowa Służba Ukrainy ds. Nadzwyczajnych. Pies zyskał dużą popularność w Internecie.

fot. DSNS Ukrainy

„Obyś nigdy się nie mylił” – piszą internauci pod zdjęciem przedstawiającym Jack Russell Terriera otoczonego minami. „Ma dwa lata” – czytamy we wpisie ukraińskiej Służby – „jest maskotką naszych saperów z Czernihowa. Towarzyszy im zawsze i wszędzie. (…) Kocha ser, dlatego jest częstowany nim często”
Dzięki pomocy Patrona, który podpowiada saperom gdzie ukryte są miny, ocalało wielu ludzi, wielu także uchroniło się przed kalectwem.

Psy rasy Jack Russell Terrier były wyhodowane do polowań na lisy. Zawsze świetnie sobie radziły ze szczurami w gospodarstwach rolnych. Nie boją się koni, dlatego ta cecha i umiejętność łowienia gryzoni, sprawiły, że są częstymi mieszkańcami stajni. W ostatnim czasie pojawiają się także w służbach mundurowych, wyszukują narkotyki lub materiały wybuchowe. Jednym z takich psów jest ukraiński Jack Russell Terrier o imieniu Patron.

(BKJ)