Crufts - Łączy nas pies
Crufts

Crufts

Owczarek Australijski wygrywa Crufts 2024

Owczarek Australijski CH BRIGHTTOUCH DRIFT THE LINE THROUGH DIALYNNE wygrał Crufts 2024. Sobotni zwycięzca grupy psów pasterskich okazał się być najlepszym psem tegorocznej najbardziej prestiżowej wystawy psów rasowych na świecie. Tytuł Reserve Best in Show przypadł Jack Russell Terrierowi.

więcej...
Jack Russell Terrier i Grand Basset Griffon Vendéen uzupełniają skład Best in Show

CH ORIGINAL MASTER`S VOICE LOVESONG MONAMOUR I CH FORGET-ME-NOT V TUM-TUM`S VRIENDJES wygrały w swoich gruppach podczas ostatniego dnia wystawy Crufts. Tym samym uzupełniły skład finału. Poznaliśmy też laureata w konkursie The Kennel Club Hero Dog Award oraz chyba nieoczekiwanych zwycięzców we Flyballu.

więcej...
Gdzie oglądać finał Crufts na żywo?

10 marca 2024 roku oczy wszystkich miłośników psów rasowych zwrócone są na Birmingham. Nawet jeśli sami nie wybraliśmy się do hal NEC, możemy oglądać finał Crufts. Wystarczy komputer, smartfon lub telewizor z dostępem do Internetu. W serwisie YouTube prowadzona jest transmisja "na żywo" z tej wystawy. Przed godziną 22.00 czasu polskiego powinniśmy poznać zwycięskiego psa.

więcej...
Leonberger i Owczarek Australijski wygrywają w sobotę

Leonberger CH CORLEONE NAVIGATOR AT KALIZMAR i Owczarek Australijski CH BRIGHTTOUCH DRIFT THE LINE THROUGH DIALYNNE wygrały swoje grupy w trzecim dniu wystawy Crufts i jutro rywalizować będą o zwycięstwo w Best in Show. W sobotę zgromadzonym w halach NEC Birmingham towarzyszyło sporo emocji, m.in. podczas ćwierćfinałów w dyscyplinie Flyball. 

więcej...
Wyżeł Weimarski najlepszy w najliczniejszej grupie. Polka zwycięża w Konkursie Młodego Prezentera

SH CH GUNALT HENDRICKS zwyciężył w grupie ras myśliwskich, najliczniejszej wystawianej na Crufts. W ubiegłym roku i dwa lata temu to właśnie zwycięzca tej grupy okazywał się najlepszym psem całej wystawy. Czy tym razem w niedzielę przy pucharze oglądać będziemy wyżła? Polaków najbardziej jednak ucieszyło zwycięstwo naszej rodaczki Zofii Raboj w Konkursie Młodego Prezentera.

więcej...
Buldog Francuski i Papillon wygrywają swoje grupy

Buldog Francuski Ch CHELMBULL ROCKET MAN WW i Papillon CH FASHION FIRST HIGH PRIORITY wygrały swoje grupy pierwszego dnia Crufts 2024. W czwartek oceniana była grupa ras użytkowych oraz do towarzystwa. Papillon przyleciał do Birmingham ze Skandynawii, a zatem podtrzymuje tradycje z ostatnich lat, kiedy to w Best in Show uczestniczyły psy spoza Wielkiej Brytanii.

więcej...
Crufts 2024 - najwięcej w historii

3776 psów z 49 państw poza Wielką Brytanią będzie rywalizowało o zwycięstwo w wystawie Crufts. To najwięcej w historii, jeśli chodzi o psy spoza kraju, w którym odbywa się najbardziej prestiżowa wystawa świata. Z Polski są 263 zgłoszenia. Na dzień przed startem kynologicznego święta wielu zadaje sobie pytanie czy tak jak rok i dwa lata temu, zwycięzca odleci z pucharem do swojej ojczyzny.

więcej...
Psi bohater zostanie wybrany głosami internautów

Brytyjski Royal Kennel Club opublikował imiona psów nominowanych do prestiżowej nagrody Hero Dog Award. Internauci w głosowaniu wybiorą psa, który ich zdaniem powinien otrzymać nagrodę podczas tegorocznej wystawy Crufts. Każdy miłośnik psów może zdecydować, który z nominowanych będzie tytułowany najbardziej bohaterskim psem w Wielkiej Brytanii.

więcej...
Crufts 2023 za nami

Lagotto Romagnolo - tę nazwę najczęściej wypowiadali widzowie opuszczający trybuny Hali Resort World Arena w NEC Birmingham w niedzielny wieczór. Kolejna wielka wystawa, w trudnym roku kryzysu związanego z wojną i inflacją za nami. Organizatorzy zauważyli w liczbach, że Crufts jest nadal mniejszy niż przed pandemią. Ale czy to oznacza, że mniej udany?

więcej...
Lagotto Romagnolo wygrywa Crufts 2023!

AM GCH KAN TRACE VERY CHEEKY CHIC, suka rasy Lagotto Romagnolo, która wygrała grupę ras myśliwskich w czwartek, zdobyła w niedzielę tytuł Zwycięzcy Wystawy Crufts 2023. Na drugim miejscu sędzia Stuart Mallard postawił Owczarka Staroangielskiego GRK GR CH AIRZEPPELINE DELIA.

więcej...
Znamy skład Best in Show Crufts. Dołączyły Pudel Standardowy i Cavalier King Charles Spaniel

Pudel Standardowy z grupy ras użytkowych i Cavalier King Charles Spaniel z grupy psów do towarzystwa uzupełniają najlepszą "siódemkę" Crufts. Dziś wieczorem poznamy Zwycięzcę Wystawy. Belgowie z Roadrunner Beep Beep pobili kolejny rekord i wygrali.

więcej...
Crufts - dzień III - Foksterrier szorstkowłosy i Wilczarz Irlandzki

Foksterrier i Wilczarz wybrane zostały w trzecim dniu Crufts. W niedzielę powalczą o zwycięstwo w całej wystawie. W hali NEC Birmingham pojawili się goście z Ukrainy oraz Patrick Oware, który w ubiegłym roku świętował wygraną ze swoim Flat Coated Retrieverem.

więcej...
Crufts - dzień II - Doberman i Owczarek Staroangielski

Doberman i Owczarek Staroangielski będą rywalizować podczas niedzielnego Best in Show Crufts. W piątkowy wieczór odbyły się konkurencje finałowe w grupach ras pasterskich i pracujących. To drugi dzień najbardziej prestiżowej wystawy psów rasowych, która odbywa się w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

więcej...
Crufts - dzień I - Lagotto Romagnolo

Lagotto Romagnolo jest pierwszym uczestnikiem zaplanowanego na niedzielę Best in Show w Crufts 2023. Pies tej rasy został zwycięzcą grupy ras myśliwskich w czwartek. Do Wielkiej Brytanii powróciła belgijska drużyna flyballowa Roadrunners Beep Beep i po raz kolejny pobiła rekord Crufts!

więcej...
Crufts 2023 wystartował. Na początek Gundogs

Od oceny psów ras myśliwskich rozpoczęła się tegoroczna wystawa Crufts. Śnieżna Wielka Brytania przywitała wystawców i gości, którzy od wczesnych godzin porannych zmierzali do hali NEC w Birmingham. 

więcej...
Do Crufts 2023 odliczamy godziny

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia najbardziej prestiżowej wystawy psów rasowych na świecie. W NEC Birmingham w czwartek 9 marca rano wystartuje Crufts. Oczekując na tegoroczne święto wspominamy to co działo się rok temu.

więcej...
Crufts 2023 w liczbach

Ponad 19 tysięcy psów z 48 państw uczestniczyć będzie w tegorocznej wystawie Crufts, organizowanej w roku jubileuszu 150-lecia Brytyjskiego Kennel Clubu. Każdy z zakwalifikowanych psów ma szansę na to by wygrać tę prestiżową wystawę. W ubiegłym roku najlepszy okazał się Flat Coated Retriever.

więcej...
Crufts Dz. II - Gończe i Terriery [GALERIA]

Drugiego dnia Crufts rywalizowali ze sobą przedstawiciele ras z grup Gończych i Terrierów. Wyłoniono Charta Angielskiego i Terriera Irlandzkiego. W konkurencji hodowlanej najlepsze okazały się Dalmatyńczyki.

więcej...
Crufts Dz. I - Psy pracujące i pasterskie [GALERIA]

Crufts 2022 przebiegał pod znakiem solidarności z Ukrainą. Dzień psów pasterskich i pracujących wyłonił dwie pary uczestników Best in Show. Dwie handlerki cieszyły się tego dnia najbardziej. Nieczęsto bowiem wygrywa Siberian Husky. Urocza Węgierka pięknie zaprezentowała także niezbyt częstego gościa konkurencji finałowych czyli Border Collie.

więcej...
Flat Coated Retriever wygrywa Crufts 2022. Niesamowicie szybcy Belgowie!

Flat Coated Retriever wygrał w ostatnim dniu Crufts 2022 zarówno grupę psów myśliwskich jak i cała wystawę. Drugie miejsce w Best in Show przypadło psu rasy Pudel Toy. Zwycięzcami w konkurencji Flyball okazali się debiutanci na wystawie Crufts - belgijska drużyna Roadrunners Beep Beep, która kilka razy pobiła rekord Crufts.

więcej...
Dzień III - Pudel Toy i Yorkshire Terrier

Sobota była na wystawie Crufts 2022 dniem oceny psów ras użytkowych i do towarzystwa. W tej pierwszej grupie najlepszy okazał się Pudel Toy. W tej drugiej serca publiczności skradł Pomeranian, ale sędzia wskazał Yorka.

więcej...
Dzień II - Terrier Irlandzki, Chat Angielski i Dalmatyńczyki

W drugim dniu Crufts 2022 rywalizowały psy z grupy terrierów oraz gończych i chartów. Rozegrano także konkurencję, w której rywalizowały najlepsze hodowle. Wygrały Dalmatyńczyki.

więcej...
Dzień I - Siberian Husky i Border Collie

Siberian Husky w grupie psów pracujących oraz Border Collie w grupie psów pasterskich otrzymały nominacje do występu w Best in Show podczas Crufts 2022. Najlepszym psem w rasie Polski Owczarek Nizinny okazał się pies importowany do Wielkiej Brytanii z Polski.

więcej...
Crufts 2022 rozpoczęty. Solidarność z Ukrainą!

Po rocznej przerwie w halach NEC Birmingham odbywa się wystawa Crufts. W tym roku szczególnie widoczna jest solidarność z zaatakowaną przez reżim Putina Ukrainą. Przewodniczący Brytyjskiego Kennel Clubu poinformował podczas spotkania z dziennikarzami, że jego organizacja przekazała na pomoc Ukrainie 50 tysięcy funtów.

więcej...
Crufts w liczbach


Ok. 16000 psów z 38 krajów weźmie udział w wystawie Crufts, która rusza już 10 marca w brytyjskim mieście Birmingham. Przepustkę otrzymało 95 psów z Polski.

więcej...
Rosyjskie psy rasowe wykluczone z wystawy Crufts

Kolejne międzynarodowe organizacje dołączają do sankcji skierowanych przeciw Federacji Rosyjskiej, której wojska brutalnie zaatakowały Ukrainę. Swój sprzeciw wobec zabijania ludności cywilnej i wsparcie dla Ukraińców wyraziły także organizacje kynologiczne. 51 rosyjskich psów zostało wczoraj wykluczonych z udziału w wystawie Crufts, która rozpocznie się 10 marca w Wielkiej Brytanii.

więcej...