Crufts - Łączy nas pies
Crufts

Crufts

Crufts Dz. II - Gończe i Terriery [GALERIA]

Drugiego dnia Crufts rywalizowali ze sobą przedstawiciele ras z grup Gończych i Terrierów. Wyłoniono Charta Angielskiego i Terriera Irlandzkiego. W konkurencji hodowlanej najlepsze okazały się Dalmatyńczyki.

więcej...
Crufts Dz. I - Psy pracujące i pasterskie [GALERIA]

Crufts 2022 przebiegał pod znakiem solidarności z Ukrainą. Dzień psów pasterskich i pracujących wyłonił dwie pary uczestników Best in Show. Dwie handlerki cieszyły się tego dnia najbardziej. Nieczęsto bowiem wygrywa Siberian Husky. Urocza Węgierka pięknie zaprezentowała także niezbyt częstego gościa konkurencji finałowych czyli Border Collie.

więcej...
Flat Coated Retriever wygrywa Crufts 2022. Niesamowicie szybcy Belgowie!

Flat Coated Retriever wygrał w ostatnim dniu Crufts 2022 zarówno grupę psów myśliwskich jak i cała wystawę. Drugie miejsce w Best in Show przypadło psu rasy Pudel Toy. Zwycięzcami w konkurencji Flyball okazali się debiutanci na wystawie Crufts - belgijska drużyna Roadrunners Beep Beep, która kilka razy pobiła rekord Crufts.

więcej...
Dzień III - Pudel Toy i Yorkshire Terrier

Sobota była na wystawie Crufts 2022 dniem oceny psów ras użytkowych i do towarzystwa. W tej pierwszej grupie najlepszy okazał się Pudel Toy. W tej drugiej serca publiczności skradł Pomeranian, ale sędzia wskazał Yorka.

więcej...
Dzień II - Terrier Irlandzki, Chat Angielski i Dalmatyńczyki

W drugim dniu Crufts 2022 rywalizowały psy z grupy terrierów oraz gończych i chartów. Rozegrano także konkurencję, w której rywalizowały najlepsze hodowle. Wygrały Dalmatyńczyki.

więcej...
Dzień I - Siberian Husky i Border Collie

Siberian Husky w grupie psów pracujących oraz Border Collie w grupie psów pasterskich otrzymały nominacje do występu w Best in Show podczas Crufts 2022. Najlepszym psem w rasie Polski Owczarek Nizinny okazał się pies importowany do Wielkiej Brytanii z Polski.

więcej...
Crufts 2022 rozpoczęty. Solidarność z Ukrainą!

Po rocznej przerwie w halach NEC Birmingham odbywa się wystawa Crufts. W tym roku szczególnie widoczna jest solidarność z zaatakowaną przez reżim Putina Ukrainą. Przewodniczący Brytyjskiego Kennel Clubu poinformował podczas spotkania z dziennikarzami, że jego organizacja przekazała na pomoc Ukrainie 50 tysięcy funtów.

więcej...
Crufts w liczbach


Ok. 16000 psów z 38 krajów weźmie udział w wystawie Crufts, która rusza już 10 marca w brytyjskim mieście Birmingham. Przepustkę otrzymało 95 psów z Polski.

więcej...
Rosyjskie psy rasowe wykluczone z wystawy Crufts

Kolejne międzynarodowe organizacje dołączają do sankcji skierowanych przeciw Federacji Rosyjskiej, której wojska brutalnie zaatakowały Ukrainę. Swój sprzeciw wobec zabijania ludności cywilnej i wsparcie dla Ukraińców wyraziły także organizacje kynologiczne. 51 rosyjskich psów zostało wczoraj wykluczonych z udziału w wystawie Crufts, która rozpocznie się 10 marca w Wielkiej Brytanii.

więcej...