Żywienie psów
Żywienie

Żywienie

Żywienie
Jaką miskę dla psa wybrać?

Jeśli już wiemy, że w naszym domu zamieszka pies, powinniśmy przygotować dla niego wyprawkę. Jednym z ważniejszych akcesoriów jest psia miska. Na co należy zwrócić uwagę kiedy zastanawiamy się którą z nich wybrać?

BKJ
2022-05-25
Żywienie
Mój pies nie chce jeść. Pomocy!

Zdarza się, że nawet kiedy podajemy psu karmę dobrej jakości, nasz podopieczny odmawia jedzenia. Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Niekiedy nie są one związane ze zdrowiem czy brakiem odpowiedniego smaku karmy, a po prostu nudą.

BKJ
2022-02-15
Żywienie
Żywienie psów po sterylizacji

Wielu właścicieli psów decyduje się na zabieg sterylizacji swojego podopiecznego. Ta decyzja niesie za sobą wiele zdrowotnych korzyści dla zwierzęcia, ale jednocześnie wymusza na opiekunie wprowadzenie odpowiedniej diety, tak by pies zachował odpowiednią kondycję i zdrowy wygląd.

BKJ
2021-09-07
Żywienie
Karmienie psów ras miniaturowych

Ważne jest aby psom o niewielkich rozmiarach wybrać dobrej jakości karmę i podawać ją w odpowiednich ilościach. Takie psy łatwo przekarmić. Najczęstszym błędem jest podawanie karmy dla szczeniąt.

BKJ
2021-08-02
Żywienie
Karmienie szczeniąt ras dużych i olbrzymich

Błędem najczęściej powtarzanym przez właścicieli szczeniąt ras dużych jest ich przekarmianie. Takie szczenię rośnie wolniej niż rówieśnicy o mniejszych rozmiarach, a przekarmienie go, może skończyć się tragicznie.

BKJ
2021-06-10
Żywienie
Dieta psów sportowych i pracujących

Wszystkie psy uprawiające sport pracują, psy pracujące (np. w służbach) traktują pracę jak sport. Jedne i drugie wymagają specjalnej diety.

BKJ
2021-03-23
Żywienie
Dieta suki szczennej

Suka szczenna wymaga specjalnej diety w drugiej połowie ciąży. Niestety często kilka tygodni po kryciu pojawiają się problemy z brakiem apetytu. Jak można im zaradzić?

BKJ
2021-01-13
Żywienie

Na temat żywienia psów powstało mnóstwo artykułów, wiele opracowań naukowych, jeszcze więcej teorii i masę mitów. Żaden z autorów nie ma stuprocentowej racji, ale w twierdzeniach każdego z nich jest pewnie przynajmniej ziarnko prawdy. 

BKJ
2020-12-21
Żywienie
Sztuczne karmienie szczeniąt

Zdarzają się sytuacje kiedy suka nie może wykarmić swojego miotu. Niekiedy jest to związane z chorobą po porodzie, brakiem pokarmu. Zdarza się także, że suka padnie lub nie wybudzi się po zabiegu cesarskiego cięcia. 

BKJ
2020-12-29