Wychowanie - Łączy nas pies
Wychowanie

Wychowanie

Wychowanie
Jak przygotować psa na pojawienie się w domu dziecka?

Końcowe tygodnie ciąży to czas, w którym większość przyszłych rodziców nie może się doczekać kiedy po raz pierwszy zobaczą swoje dziecko. Warto chwilę zastanowić się nad tym jak przygotować naszego psa na moment, w którym w domu pojawi się ktoś nowy.

BKJ
2021-09-21
Wychowanie
Maty węchowe – dlaczego warto?

Często słyszymy, że psi nos jest genialny. To prawda, węch u psa jest przynajmniej 40 razy lepszy od naszego. Za ten zmysł odpowiada aż 200 milionów komórek węchowych. Czy twój pies korzysta z nich codziennie?

BKJ
2021-07-07
Wychowanie
Pies sam w domu - podsumowanie

Etap trzeci i ostatni nauki pozostawania psa samego w domu będzie kontynuacją tego co robiliśmy już wcześniej. Behawiorystka Gosia Gajewska podpowie jak należy tę naukę przeprowadzić, czego unikać i jakich błędów nie popełniać.

BKJ
2021-04-11
Wychowanie
Pies sam w domu – etap 2

Są psy, które nie mają z tym większych problemów. Są i takie, które potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się zostawania samemu w domu.

BKJ
2021-03-04
Wychowanie
Pies sam w domu

Niektóre psy uczą się tego bardzo szybko, innym zajmuje to więcej czasu. Zostawanie samemu w domu. - Są sytuacje w których właściciel psa musi się przygotować na dość długi proces – mówi behawiorystka Gosia Gajewska.

BKJ
2021-02-10
Wychowanie
Legowisko - psi azyl w mieszkaniu

Czy wiemy gdzie powinno się znajdować? Czy mamy świadomość tego czego właścicielowi nie wolno robić kiedy pies jest w legowisku? O ważnych aspektach psiego azylu porozmawiamy z behawiorystką Gosią Gajewską.

 

BKJ
2021-01-26
Wychowanie
Nauka czystości

W zasadzie każdy pies prędzej czy później nauczy się załatwiania potrzeb fizjologicznych na zewnątrz. Od nas, ludzi, zależeć będzie jak szybko to nastąpi. Oto kilka praktycznych porad dla osób, które chcą by szczeniak załapał jak najszybciej o co chodzi z toaletą na zewnątrz.

BKJ
2021-01-11
Wychowanie
Drugi pies w domu

W życiu wielu psiarzy przychodzi taki moment, w którym postanawiają sprawić sobie drugiego pupila. Niekiedy jest to spowodowane tym, że jeden pies im nie wystarcza. Innym razem to nasz czworonożny domownik potrzebuje towarzystwa.

BKJ
2021-01-04
Wychowanie
Zakup psa

Być może wiele osób uważa to zdanie za oklepane, ale z całą pewnością trzeba od niego zacząć: "Decyzja o zakupie psa musi być przemyślana”.

BKJ
2020-12-22
Wychowanie
Wyprawka dla szczeniaka

 Zakup lub adopcja psa wiąże się także z koniecznością kupna kilku niezbędnych akcesoriów. Zanim rozpoczniemy przygotowania, skontaktujmy się z hodowcą i zapytajmy czy szczenię otrzyma wyprawkę, a jeśli tak, ustalmy co się w niej znajdzie.

BKJ
2020-12-22
Wychowanie
Pies w nowym domu

Kiedy szczeniak trafia do nowego domu potrzebne mu są przede wszystkim spokój i towarzystwo. Nie oznacza to, że musimy być w domu non-stop, ale jeśli pies zaraz po przeprowadzce do nas, ma przez kilka godzin dziennie przebywać sam, na pewno odbije się to niekorzystnie na jego psychice.

BKJ
2020-12-23