Wystawy - Łączy nas pies
Wystawy

Wystawy

Wystawy
Ranking Aktywności na plus, w rankingu punktowym będą zmiany

Od 2023 roku w OSPR Kennel Club obowiązują dwa rankingi: aktywności i punktowy ranking wystawowy. Jak wprowadzenie tych zmian ocenia Zarząd Kennel Clubu i czego oczekują hodowcy przyszłości. O to zapytaliśmy Prezes Martę Czech.

BKJ
2023-10-27
Wystawy
Ranking wystawowy i ranking aktywności – na czym polegają?

Od tego roku OSPR Kennel Club wprowadził nowy regulamin wystaw psów rasowych. Psy oceniane są podobnie jak w Wielkiej Brytanii. Pierwsza wystawa (Międzynarodowa w Expo Łódź) już się w tym systemie odbyła. Wraz ze zmianą regulaminu pojawiły się dwa rankingi. Zapytaliśmy członków Zarządu Klubu jaki jest ich cel.

BKJ
2023-04-25
Wystawy
Basset Hound wygrywa wystawę w łódzkiej hali Expo

Basset Hound ANTEK KTO DOGONI PSA wygrał Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Łodzi. Zarówno w klasie Młodzieży jak i Szczeniąt triumfowały psy rasy Shih-tzu. Wśród młodych prezenterów najlepsza była Wiktoria Szczepanik. Zorganizowaną przez OSPR Kennel Club i Expo Łódź S.A. wystawę otworzyła wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

BKJ
2023-04-18
Wystawy
Dużo więcej niż wystawa psów rasowych

Od kilku lat wystawę Crufts odwiedzają przedstawiciele naszej redakcji. Jeszcze zanim powstał Magazyn Łączy Nas Pies Remigiusz Czech i Bartłomiej Juszczak gościli w NEC Birmingham i uczestniczyli w największym tego rodzaju wydarzeniu na świecie. W tym roku postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami podczas rozmowy przeprowadzonej już po Best in Show w niedzielę 13 marca.

BKJ
2023-03-15
Wystawy
Malcolm Robinson, brytyjski specjalista od Owczarków Niemieckich będzie sędziował w Polsce

Nie ma w Wielkiej Brytanii kandydata na sędziego Owczarków Niemieckich, który nie przejdzie szkolenia u Malcolma Robinsona. Już w lipcu w Wielkopolsce ten ceniony sędzia kynologiczny będzie oceniał psy podczas wystawy specjalistycznej. Tego samego dnia na wystawie międzynarodowej będzie gościł przewodniczący brytyjskiego Kennel Clubu Tony Allcock oraz Jackie Stubbs, sternik Belfast Dog Show Society.

BKJ
2022-12-07
Wystawy
Kennel Club podał nazwiska sędziów. Na wystawę przyleci szef brytyjskiego KC!

OSPR Kennel Club podał wstępny harmonogram wystaw psów rasowych na przyszły rok oraz nazwiska sędziów kynologicznych, którzy będą oceniać psy. O ile w ostatnich trzech latach w ringach KC pracowali uznani eksperci, o tyle w przyszłym roku można mówić o światowym topie, z przewodniczącym brytyjskiego Kennel Clubu na czele oraz przedstawicielami Komitetu Wykonawczego tej instytucji.

BKJ
2022-12-03
Crufts
Prezydent FCI będzie sędziował Best in Show Crufts

W 2026 roku obecny Prezydent FCI dr Tamas Jakkel będzie sędziował konkurencję finałową podczas Crufts i wybierze Zwycięzcę najstarszej i najbardziej prestiżowej wystawy psów rasowych na świecie.

BKJ
2022-11-17
Wystawy
Owczarek Niemiecki i Cocker Spaniel najlepsze w Double Show

Double Show w Rudnie czyli dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych był okazją do zdobycia dla swoich psów dwóch ocen od dwóch różnych sędziów. Taka forma wystawy była emocjonująca, ponieważ dwa razy odbywał się Best in Show.

BKJ
2022-09-08
Wystawy
Troje sędziów kynologicznych po raz pierwszy na wystawie OSPR Kennel Club i Anarex KPR

Natasha Micallef, Raymond Borg i Stephen Young będą oceniać psy podczas Międzynarodowej Wystawy w Rudnie, na Śląsku, 4 września. Cała trójka przyleci z Malty. Psy prezentowane na wystawach KC jeszcze nie mają ocen od tych ekspertów. W Rudnie odbędzie się Double Show co oznacza, że każdy pies może uzyskać oceny od dwóch sędziów.

BKJ
2022-08-03
Wystawy
Wodzierady zapoczątkowały kalendarz wystawowy Kennel Clubu – czekają nas kolejne wystawy

Alba Kłapouchy – Cocker Spaniel Angielski, będący własnością Pana Wojciecha Ambroszczyka z Anarex KPR wygrał Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Wodzieradach. To dopiero początek tego co czeka nas w tym roku.

BKJ
2022-06-09
Wystawy
Cocker Spaniel Angielski wygrał Międzynarodową Wystawę w Wodzieradach

Cocker Spaniel Angielski wygrał Międzynarodową Wystawę w Wodzieradach. W Konkursie Młodego Prezentera wzięło udział 40 dzieci. Najlepsza okazała się Latifa Borowicz z Pudlem.

BKJ
2022-06-06
Wystawy
Międzynarodowa Wystawa i atrakcje dla dzieci w Wodzieradach już w czerwcu

Kennel Club zapowiedział organizację Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych i Dnia Dziecka w Wodzieradach w województwie łódzkim. Wydarzenie to zaplanowano na 5 czerwca. Wystawa połączona z Dniem Dziecka organizowana jest po raz pierwszy od 2019 roku. Przez 2 lata nie odbywała się ze względu na pandemię.

BKJ
2022-04-01
Wystawy
Miesiąc do Crufts. Będziemy tam dla Was!

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19 powraca największa, najbardziej prestiżowa wystawa psów rasowych na świecie czyli Crufts. W halach NEC w Birmingham ponownie pojawią się czworonożni rozszczekani goście. Dziennikarze Magazynu Łączy Nas Pies będą tam specjalnie dla Was.

Redakcja
2022-02-09
Wystawy
Wystawa na Woli przełożona! Wszystkiemu winna wścieklizna

Szybko rozprzestrzeniająca się po Warszawie i okolicach wścieklizna zmusiła organizatorów Mikołajkowej Międzynarodowej Wystawy na Woli do jej przełożenia na inny termin.

BKJ
2021-11-26
Wystawy
Powrót do hali. Wystawa KC ponownie w Warszawie

W sierpniu Kennel Club powrócił do organizacji wystaw psów rasowych po covidowej przerwie. W Barlinku udało się zorganizować ciekawe wydarzenie w centrum miasta, na Rynku. Już w grudniu II Międzynarodowa Mikołajkowa Wystawa w Warszawie.

BKJ
2021-10-28
Wystawy
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych o Puchar Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego

Akita Japońska AYUMI Nigeru Inu została zwycięzcą I Międzynarodowej Wystawy w Barlinku. Psy oceniane były przez sędziów kynologicznych z Maltese National Canine Federation, którzy oceniają na wystawach Brytyjskiego Kennel Clubu.

BKJ
2021-09-01
Wystawy
Rynek w Barlinku – to tam odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Trzech międzynarodowych sędziów kynologicznych z Malty przyjęło zaproszenie na Międzynarodową Wystawę do Barlinka. Ringi i scena staną na Rynku w centrum miasta.

BKJ
2021-06-23
Wystawy
Wystawa 30-lecia ZOND Wiśle Małej k. Pszczyny

13 czerwca w Wiśle Małej koło Pszczyny odbyła się Wystawa 30-lecia Związku Owczarka Niemieckiego Długowłosego pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola. Sędziował Krzysztof Biernacki.

BKJ
2021-06-15
Wystawy
Pocovidowy powrót wystaw

Wracają wystawy psów rasowych w Polsce. Jest coraz mniej niewiadomych, a coraz więcej informacji o kolejnych terminach. Do pomysłu współpracy z Burmistrzem Barlinka wrócił Kennel Club.

BKJ
2021-06-11
Wystawy
Crufts `21 odwołana. Co będzie z wystawami w tym roku?

Organizatorzy byli bardzo zdeterminowani by zorganizować najbardziej prestiżową wystawę psów rasowych na świecie. Nie uda się. Czy czeka nas rok bez wystaw?

BKJ
2021-03-28
Wystawy
Crufts

Z wystawami psów rasowych jest tak jak z rasami psów. Niektóre są bardzo małe, jak chihuahua, inne wielkie jak wilczarz irlandzki. Z całą pewnością takim wilczarzem wśród wystaw jest Crufts, największa wystawa psów rasowych na świecie.

BKJ
2021-01-14
Wystawy
Czym są wystawy psów rasowych?

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Psa Rasowego Kennel Club organizuje kilka rodzajów wystaw psów rasowych: klubowe, krajowe, międzynarodowe i specjalne. 

BKJ
2020-12-21
Wystawy
Klasy i grupy wystawowe

Początkujący hodowcy czy też osoby, które hodowcami nie są, ale chcą wystawiać swoje psy rasowe, zastanawiają się czym są klasy i grupy wystawowe. Wyjaśniamy to!

BKJ
2020-12-29